Ako prebieha výlet?

Pri zakúpení výletu si dohodnite predbežný termín. Náš pracovník Vás bude 2 dni pred dohodnutým termínom kontaktovať s aktuálnou meteosituáciou. Vtedy sa dozviete čas a miesto štartu, alebo v prípade nepriaznivého počasia si dohodnete náhradný termín.
Po stretnutí na štartovisku a krátkej inštruktáži začína príprava balóna na štart (približne 15 minút). Je to zaujímavá fáza výletu, počas ktorej zvyčajne pribúdajú fotografie do rodinného albumu.Samotný let trvá približne hodinu, v jeho záverečnej fáze pilot vyberie vhodné miesto na pristátie.
Po pristáti sa uskutoční tradičný krst prvoletcov a aj z Vás sa stanú vzduchoplavci. Po prípitku šampanským a odovzdaní krstných listov Vás odvezieme späť na miesto štartu alebo k Vašim autám naším sprievodným vozidlom.
Lietame po celý rok, v zime počas celého dňa, v lete ráno a večer. Nelietame však „za každú cenu“, lebo prvoradá je pre nás bezpečnosť a pohoda na palube. Počasie musí byť ustálené a rýchlosť vetra nepresahovať 4m/s. Do balóna je ideálne športové oblečenie a obutie, vhodná je šiltovka alebo iná pokrývka hlavy. V balóne je približne rovnaká teplota ako na zemi, nefúka tam vietor, lebo sa pohybujeme rovnakou rýchlosťou ako okolitý vzduch. Na celú akciu si je potrebné rezervovať 2-3 hodiny.