Prečo výlet s nami?

Sme presvedčení, že výlet balónom by mal v sebe niesť veľkú dávku romantiky, byť príjemným súkromným zážitkom. Nemá to byť adrenalínové „mačkanie“ sa s cudzími ľuďmi. V našom koši K-12, ktorý je určený až pre 5 osôb, poletíte okrem pilota maximálne dvaja. Preto je výlet balónom ideálny pre oslavujúce páry, zaľúbené dvojice, prekvapenie pre najbližšieho.
Lietame najčastejšie v okolí Bojníc alebo v Turčianskej kotline, kde až do výšky cca. 2400 metrov nad morom nie sú žiadne letové obmedzenia. 300 metrov v ostatných riadených priestoroch (napr. Bratislava, Košice, Žilina, Sliač,…) je trochu málo na užitie si úplnej slobody balónového lietania. Tieto podmienky spĺňajú v okolí aj Partizánske, Bánovce nad Bebravou a Martin, kde si tiež po dohovore môžete zvoliť miesto štartu. Výlet balónom tak môžete spojiť s turistikou v týchto prekrásnych terénoch alebo návštevou niektorej miestnej atrakcie (Bojnice – zámok, kúpele, ZOO, Turčianske Teplice – kúpalisko, kúpele,…)
Naši piloti majú v daných lokalitách nalietaných stovky hodín, dokonale poznajú terén a vzdušné prúdenie. Nový balón vybavený modernými technológiami, platné osvedčenie a poistenie pasažierov sú samozrejmosťou. Balón je z hľadiska leteckého zákona v kategórii lietadlo, čo znamená každoročné preskúšanie techniky a pilotov Leteckým úradom. Naši piloti sú členmi Aeroklubu Prievidza a sú držiteľmi aj ďalších leteckých licencií.